Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump podlehl tlaku? po dlouhém mlčení vydal prohlášení o McCainovi, vyzdvihl jeho zásluhy

Donald Tump
Donald Tump
Foto: Pixabay

Washington - Americký prezident Donald Trump ustoupil tlaku a ocenil zemřelého republikánského senátora Johna McCaina, s nímž měl ostré spory. Také dovolil stáhnout na půl žerdi státní vlajku v Bílém domě.

Trump v sobotu pouze na twitteru zveřejnil krátkou neosobní zprávu, v níž vyjádřil soustrast rodině senátora za stát Arizona.

Po četných výzvách politiků i válečných veteránů nakonec svolil ke zveřejnění písemného prohlášení. "Navzdory našim sporům v politice si vážím služby, kterou senátor John McCain vykonal pro naši zemi," uvedl Trump. Poté při setkání s představiteli evangelické církve dodal, že soucítí s McCainovou rodinou a znovu ocenil senátorovy zásluhy.

McCain byl během války ve Vietnamu válečným zajatcem a v roce 2008 neúspěšně kandidoval v amerických prezidentských volbách. Platil za jednoho z nejrespektovanějších členů Kongresu a experta na zahraniční, bezpečnostní a obrannou politiku.

Také ostře kritizoval Trumpa už během poslední předvolební kampaně i po jeho nástupu do prezidentské funkce. Trump mu nemohl nic z toho zapomenout.

Témata:  John McCain Donald Trump prezident USA

Aktuálně se děje

29. srpna 2026 15:10

Luděk Hrzal na to nebyl sám. Před smrtí ho navštěvoval i Leoš Mareš

Jak už server Globe24.cz informoval, ve věku šedesáti let zemřel známy rozhlasový moderátor, producent a DJ Luděk Hrzal. Veřejnosti byl známý především díky dlouholetému působení na rozhlasové stanici Evropa 2. O jeho úmrtí informoval na sociálních sítích jeho někdejší rádiový kolega Pavel Hájek, známý pod přezdívkou Doktor Buben.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.