Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cenzura ve velkém: Čína zavřela od roku 2015 více než 13 tisíc internetových stránek

Ilustračni fotografie
Ilustračni fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Peking - Čína nechala kvůli porušení zákonů od roku 2015 uzavřít přes 13.000 internetových stránek. Kromě nich se úřady zaměřily i na blogy a účty na sociálních sítích.

Uzavřeno bylo i téměř deset milionů účtů na sociálních sítích. Podle agentury Nová Čína velká většina obyvatelstva tyto snahy vlády "vyčistit" kyberprostor podporuje.

Vláda začala ještě více zpřísňovat kontrolu internetu v roce 2013, kdy se čínským prezidentem stal Si Ťin-pching. Podle kritiků je cílem veškerých těchto aktivit omezit svobodu slova v zemi a zabránit obyvatelům, aby kritizovali vládnoucí komunistickou stranu.

Čínské vedení se ale brání s tím, že internet regulují všechny země a že kroky Pekingu mají jen posílit národní bezpečnost a sociální stabilitu a zabránit šíření pornografie či materiálů zobrazujících násilí.

Témata:  Čína internet sociální sítě

Související

Aktuálně se děje

17. července 2025 21:14

Belgická princezna Delphine promluvila o Harrym: Je mi ho opravdu líto

Belgická princezna Delphine se ve svém novém podcastovém rozhovoru veřejně zastala prince Harryho. V pořadu It’s Reigning Men uvedla, že chápe jeho chování a že „je jí ho líto“, protože podle ní čelí neustálému útoku veřejnosti a stále nese hluboké trauma ze smrti své matky, princezny Diany.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy