reklama

Projev se vysílal ve Spojeném království a dalších zemích Společenství (Commonwealth). Královna mimo jiné uvedla, že Londýn a Manchester jsou městy se "silnou identitou", která dokázala vzdorovat nepřízni osudu. Dodala, že jí bylo ctí navštívit v nemocnici mladé oběti květnového atentátu na popovém koncertě v Manchesteru, který si vyžádal 22 životů.

"Pacienti, s nimiž jsem se (tehdy) setkala, byli příkladem nám všem. Prokázali neuvěřitelnou statečnost a odolnost," řekla panovnice.

Dalším hlavním tématem proslovu, zaznamenaného předem v Buckinghamském paláci, byl význam domova. Panovnice jej popsala jako "teplé, důvěrné a láskyplné" místo. Svému o pět let staršímu manželovi, který se letos stáhl z veřejného života, poděkovala za podporu a ocenila jeho "jedinečný smysl pro humor".

Královna a další členové královské rodiny se dnes zúčastnili mše v Sandringhamu na východě Anglie. Na veřejnosti se poprvé spolu s Alžbětou II. objevila i snoubenka prince Harryho, americká herečka Meghan Markleová.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama