Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Berlíně hoří nádraží, cestující byli evakuováni

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Berlín - Hasiči dnes kvůli hustému dýmu evakuovali frekventované berlínské železniční nádraží Zoo (Zoologischer Garten), které bylo uzavřeno i pro průjezdy vlaků.

Hasiči podle agentury DPA uvedli, že příčinou dýmu byl požár, který se zatím z neznámých příčin vznítil ve stropním podhledu v prostoru staveniště.

Hasiči z nástupišť vyvedli 15 lidí. Zranění podle prvních zpráv utrpěl jeden člověk. Do zadýmeného nádraží v centru západní části německé metropole vjela jedna vlaková souprava s 250 cestujícími, s vlakem se ale následně podařilo odjet.

Témata:  Německo požáry

Související

Aktuálně se děje

2. března 2026 12:30

Těžké ráno pro Evropu. Nafta i plyn zdražují, některé měny slábnou

Prvotní reakce evropských burz na víkendový úder USA a Izraele na Írán spočívá zejména v oslabování evropských měn vůči dolaru, ale překvapivě i izraelskému šekelu, dále pak v dramatickém vzestupu velkoobchodních cen zemního plynu či nafty a v neposlední řadě ve výrazném růstu akcií četných energetických společností a zbrojovek, mezi nimiž však chybí dvě největší české burzovně obchodované společnosti, ČEZ a Czechoslovak Group, které obchodování naopak zahájily poklesem.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy