Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silvestr v Německu si vyžádal dva mrtvé

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín - Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na policii.

Oba muži přišli o život v důsledku neopatrné manipulace s petardami.

Pětatřicetiletý muž zemřel v obci Gusow-Platkow, která leží na severovýchodě Německa nedaleko polských hranic. Podle mluvčího braniborské policie utrpěl smrtelná zranění, když zapaloval petardu. Přes okamžitou první pomoc muž svým zraněním podlehl.

Druhou obětí je devatenáctiletý mladík, který chtěl ve městě Kleinmachnow u Postupimi zapálit podomácku vyrobený ohňostroj. Petarda z něj ho zasáhla do hlavy a mladík zemřel.

Témata:  Německo Silvestr

Související

Aktuálně se děje

4. ledna 2026 8:59

Pavel Nečas: Jak vypadaly jeho poslední chvíle?

Česko na Nový rok šokovala zpráva o náhlém úmrtí herce Pavla Nečase. Bylo mu 59 let. Dlouho ani někteří lidé nechtěli uvěřit tomu, že je to pravda. Ke smutné události se nyní vyjádřili i pražští záchranáři, kteří prozradili, co se stalo. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy