reklama

"Kdo odmítá židovský život v Německu, nebo zpochybňuje právo Izraele na existenci, pro toho nesmí být v naší zemi místo," uvádí se v návrhu zákona, který CDU/CSU chtějí předložit ve Spolkovém sněmu před 27. lednem, na který připadá Mezinárodní den památky obětí holokaustu.

Tyto konzervativní strany chtějí, aby spolková vláda více tlačila na vlády jednotlivých zemí, aby důsledně využívaly možnosti zákonů o podmínkách pobytu migrantů a vyhošťovaly ty cizince, kteří navádějí k antisemitismu.

"Musíme rozhodně zakročit proti antisemitismu u migrantů s arabskými kořeny," řekl deníku Die Welt Stephan Harbarth z CDU.

Proti importovanému antisemitismu musejí být nasazeny preventivní i "všechny represivní prostředky, včetně možnosti vyhoštění", uvedl Harbarth.

Týdeník Der Spiegel připomíná nedávné protesty v Berlíně kvůli rozhodnutí o Jeruzalému. Před Braniborskou bránou v Berlíně demonstranti zapálili vlajku s Davidovou hvězdou. Židovské organizace působící v Německu nicméně poukazují na to, že antisemitských výroků a výpadů přibývalo už před Trumpovým rozhodnutím a že stále častěji za nimi stojí přistěhovalci s arabskými kořeny.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama