Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nizozemsko zasáhla zemětřesení o síle 3,4 stupně

Nizozemí
Nizozemí
Foto: Pixabay

Amsterodam - Okolí města Groningen na severu Nizozemska dnes postihlo zemětřesení o síle 3,4 stupně. Země se třásla v důsledku těžby zemního plynu.

Podle nizozemského meteorologického institutu KNMI šlo o nejsilnější zemětřesení na severu země za posledních pět let. Jaké škody způsobilo, zatím není jasné. Zranění ale nejsou hlášena žádná.

Epicentrum dnešního zemětřesení leželo u obce Zeerijp, které leží zhruba deset kilometrů od pobřeží Severního moře. Otřesy pocítila řada lidí v provincii Groningen se zhruba půl milionem obyvatel.

Na severovýchodě Nizozemska se země otřásá už řadu let v důsledku těžby zemního plynu. Tisíce domů včetně historických památek už byly během této doby poškozeny. Řada obyvatel provincie Groningen proti těžbě dlouhodobě protestuje. Loni nová nizozemská vláda slíbila, že dobývání plynu v regionu omezí.

Témata:  zemětřesení Nizozemí

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 11:58

Obchody o svátečním víkendu. Aby bylo jasno, takhle bude otevřeno

Poprvé od května se v Česku řeší, jak jsou otevřené obchody. Můžete být v klidu, dnes nakoupíte ještě bez jakýchkoliv problémů. Tentokrát se to ale sešlo tak, že oba červencové svátky vycházejí na víkend. O to větší je nejistota ohledně otevírací doby. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy