reklama
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce popálenou? A kdy se vrátí do Česka? - anotační obrázek
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce…

Současný německý kabinet označil za ostudné incidenty při protiizraelských protestech z konce minulého roku, kdy byly i páleny izraelské vlajky. Protesty vyvolalo prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele.

Předeseda německé ústřední židovská rada Josef Schuster dnes vyjádřil podporu berlínské zákonodárkyni Sawsan Chebliové, aby se nově příchozí uprchlíci povinně účastnili exkurzí do někdejších nacistických koncentračních táborů.

"U lidí, kteří k nám utekli, kteří museli utéct nebo byli vyhnáni, mohou takové památníky vyvolat empatii," řekl dnes Schuster rozhlasové stanici Deutschlandfunk.

V Německu žije odhadem na 200.000 Židů. Zatím nejaktuálnější policejní údaje ukazují, že během prvních osmi měsíců loňského roku bylo v Německu zaznamenáno 681 trestných činů souvisejících s antisemitismem.

"Je smysluplné, aby každý, kdo žije v této zemi, alespoň jednou v životě povinně navštívil památník připomínající koncentrační tábor," řekla Chebliová nedělníku Bild am Sonntag.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama