Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na letišti ve Varšavě nouzově přistálo letadlo, nevysunul se mu přední podvozek

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Varšava - Na varšavském letišti dnes večer nouzově přistálo letadlo se 64 lidmi na palubě. Stalo se tak poté, co se stroji nevysunul podvozek pod přední částí trupu.

U stroje polských aerolinek LOT zasahovali hasiči, všichni cestující byli bezpečně evakuováni, informovala polská média.

Letoun Bombardier Q-400 na cestě z Krakova do Varšavy byl patrně kvůli technické závadě donucen k nouzovému přistání krátce před 20:00 SEČ.

Fotografie z Chopinova letiště ukazují letoun, který dosedl přední částí trupu přímo na povrch letiště. Zadní část letounu, který obklopili zasahující hasiči, stála na podvozku.

Podle prohlášení letiště se havárie obešla bez obětí. Příčinu nehody úřady zkoumají.

Témata:  letectví a letadla Polsko letiště Varšava

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 19:28

Richard Genzer se vrací do StarDance. Jen ne do té české

Zatímco čeští fanoušci tanečních show si na novou řadu StarDance musí počkat až do podzimu, na Slovensku je v plném proudu tamní verze s názvem Let’s Dance.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy