Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řeckou metropoli zasáhlo zemětřesení o síle více než čtyři stupně

Seismograf, ilustrační fotografie
Seismograf, ilustrační fotografie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Atény - Atény dnes večer zasáhlo zemětřesení o síle 4,4 stupně. Epicentrum otřesů se nacházelo zhruba tři desítky kilometrů severovýchodně od centra města.

Web Iefimerida uvádí, že ohnisko otřesů bylo zaznamenáno poblíž předměstí Stamata v hloubce asi pěti kilometrů. Zatím nebyli hlášeni žádní zranění, ani hmotné škody.

Podle očitých svědků vyplašil místní obyvatele už těsně před zemětřesením mohutný podzemní hukot.

Témata:  Řecko zemětřesení Atény

Aktuálně se děje

26. srpna 2026 21:02

Eminem truchlí. Zveřejnil soukromý dopis, který mu poslala Dolly Parton

Americký rapper Eminem zveřejnil soukromý dopis, který mu v minulosti zaslala legendární country zpěvačka Dolly Parton. Učinil tak na svých sociálních sítích v reakci na její úmrtí ve věku 80 let. Hudební ikona zemřela po krátkém boji s rakovinou v lékařském centru Vanderbilt-Ingram, obklopena svou rodinou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.