reklama

Smrt Zajnab Ansáríové vyvolala v Pákistánu protesty, při nichž zahynuli dva lidé. Šéf vlády provincie Paňdžáb uvedl, že zadržený 24letý Imran Alí je sériový vrah.

"Podezřelý se přiznal k vraždě a znásilnění Ansáríové a nejméně sedmi dalších dívek," prohlásil šéf paňdžábské vlády. Podle něj policie prověřila vzorky DNA 1150 lidí. Zavražděná dívka podezřelého znala, bydlel totiž v sousedství, sdělila místní policie.

Rodina Ansaríové obvinila policii, že nepodnikla žádnou akci poté, co příbuzní nahlásili zmizení dívky. Rodina nakonec získala nahrávku bezpečnostní kamery, na níž je vidět muž, který si Zajnab odvádí neznámo kam. Tělo holčičky bylo nalezeno o čtyři dny později.

Obyvatelé Kasuru, který se nachází jižně od Láhauru, metropole provincie Paňdžáb, vypověděli, že během posledního roku došlo v oblasti k 12 podobným vraždám. Podle agentury Reuters byla z provincie Paňdžáb rovněž přeložena na jiné místo řada policejních představitelů, kteří byli kritizováni, že se nevěnovali vyšetřování únosů místních dětí, k nimž docházelo opakovaně od roku 2015.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama