Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA neplánují vytvoření aliance s Ruskem v Sýrii

USA
USA
Foto: Pixabay

Abú Zabí - Šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan dnes vyloučil vytvoření "strategického svazku" mezi Ruskem a USA v Sýrii. Ryan to řekl na setkání se zástupci Spojených arabských emirátů.

Prohlásil také, že USA se zaměřují na hrozbu, kterou pro Blízký východ představuje Írán. Podle Ryana jsou připraveny zaujmout tvrdší postoj k íránskému raketovému programu.

"Neuvažujeme o strategickém svazku mezi Moskvou a Washingtonem, možná o symetrické taktice použité v patřičnou chvíli," řekl Ryan v Abú Zabí. Podle něj o vytvoření strategického svazku s USA neuvažuje ani Rusko.

"Pro nás je v Sýrii nejdůležitější dosáhnout porážky Islámského státu a zabránit Íránu" a jeho spojenci Hizballáhu zakotvit v Sýrii.

Témata:  USA Rusko Sýrie

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

29. května 2026 18:38

Marek Eben prezidentem? Češi opět promluvili

Česko čeká v přespříštím roce další prezidentská volba, kdy se jako favorit jeví současný prezident. Lidé si ale v úřadu umí představit i známé osobnosti ze šoubyznysu. A už to není jenom herec a moderátor Marek Eben. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy