Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hladina Seiny v Paříži stoupla o několik centimetrů

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Hladina řeky Seiny dnes v Paříži ještě o několik centimetrů stoupla. Nepředpokládá se ale, že dosáhne úrovně předloňských povodní.

Uzavřena zůstává doprava podél říčního toku a turisté si dál musejí nechávat zajít chuť na fotografování na atraktivních místech. Muzea setrvávají ve stavu pohotovosti a ponechávají část sbírek v nouzových prostorách.

Podle serveru Vigicrue, který sleduje povodňovou aktivitu v zemi, dosáhla hladina Seiny podle posledního údaje z 14:10 výšky 5,85 metru. Od sobotního večera stoupla o sedm centimetrů, což ve srovnání s předchozími dny znamená, že stoupání se znatelně zpomaluje. Situace se tak stále nepřiblížila povodním z června 2016, kdy při hladině na úrovni 6,1 metru musel Louvre z větší části provést evakuaci a muzeum Orsay zcela zavřelo své brány.

V povodí Seiny a jejích přítoků od 15. ledna napršel ekvivalent třítýdenních dešťů. Ve srovnání s červnem 2016 je stoupání ale mnohem pozvolnější. Seina stoupla před rokem a půl o čtyři metry během čtyř dnů, zatímco nyní to bylo zhruba o 1,5 metru.

Témata:  Paříž Francie povodně ve Francii

Související

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 17:51

Osud StarDance už se řeší i ve vládě. Babiš s Klempířem nesouhlasí

Generální ředitel České televize Hynek Chudárek se sešel s premiérem Andrejem Babišem, aby společně projednali napjatou situaci kolem vládního návrhu zákona o médiích veřejné služby. Výsledkem jejich jednání je dohoda o vytvoření speciální pracovní skupiny, které se bude účastnit i samotný premiér. Podle šéfa televize si současný vládní návrh vyžádá rozsáhlé úpravy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy