Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie by se postavila proti rozsudku smrti nad islamistou

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Paříž - Francie by zasáhla, pokud by byl nějaký francouzský islamista odsouzen v Iráku nebo v Sýrii k smrti, uvedla dnes francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová.

Reagovala tak na případ, kdy irácký soud tento měsíc odsoudil k smrti Němku marockého původu za členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS). V zemích Evropské unie se trest smrti nepoužívá.

Na dotaz, jak by si takový zásah představovala, Belloubetová podle agentury Reuters řekla, že by francouzský stát patrně o změně rozsudku a o vydání osoby jednal s dotyčnou zemí.

Francouzský generální prokurátor François Molins tento měsíc řekl, že v Iráku a Sýrii se nachází přes 670 francouzských občanů, včetně skoro 300 žen. 

Témata:  Francie terorismus

Související

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 8:31

Začalo to špatným pocitem. Veronika Freimanová promluvila o rakovině

Veronika Freimanová otevřela jednu z kapitol svého života, na kterou by možná radši zapomněla, i když všechno dobře dopadlo. Oblíbená herečka se rozhodla promluvit o vážných zdravotních potížích, se kterými musela před lety zabojovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy