Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Paříž si oddechla: Seina kulminovala, města na dolním toku jsou ale dál ohrožena

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Francouzská metropole se může oddechnout. Seina dnes nad ránem kulminovala a nenaplnily se obavy, že by řeka mohla dosáhnout úrovně 6,1 metru z června 2016, natož rekordní úrovně 8,62 metru z roku 1910.

Podle serveru Vigicrue, který sleduje povodňovou aktivitu v zemi, dosáhla hladina Seiny výšky 5,84 metru, na které se zastavila.

Opadat by voda měla začít ale nejdříve v úterý, klesání bude podle předpovědí ale stejně pomalé jako její stoupání v posledních dnech.

Několik týdnů vydatných dešťů naplnilo koryto Seiny a jejích přítoků vodou, která nyní ohrožuje i města na dolním toku řeky v Normandii.

Záplavy si v okolí francouzské metropole vyžádaly evakuaci 1500 lidí, zhruba stejný počet domácností zůstává bez elektřiny. V Paříži zůstávají nadále uzavřeny některé silnice a přinejmenším do počátku příštího týdne také sedm stanic příměstské dráhy.

Témata:  Paříž povodně ve Francii Francie

Související

Aktuálně se děje

11:24

Agáta Hanychová si rýpla do Prachaře. Tohle jí napadlo cestou na Bali

Nastal čas letních dovolených, na které vyrážejí i slavné osobnosti, ačkoliv ty mohou jezdit do ciziny prakticky kdykoliv. Česko opustili také Agáta Hanychová a její současný manžel Mirek Dopita. Trojnásobná maminka si přitom neodpustila rýpnutí do bývalého manžela Jakuba Prachaře. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy