Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mezi Budapeští a Vídní se strhla přestřelka kvůli migraci. Co je za problém?

Maďarský parlament
Maďarský parlament
Foto: parlament.hu

Budapešť - Šéf maďarské dilomacie Péter Szijjártó si dnes postěžoval, že v Rakousku nedošlo po příchodu kancléře Christiana Kerna ke změně politického tónu.

V sousedním Rakousku prý nedošlo po příchodu nového kancléře Christiana Kerna k žádné změně politického tónu, pokud jde o kritiku maďarského přístupu k migrační krizi. Sama Vídeň si ale podle maďarského ministra počíná pokrytecky.

V reakci na Kernovo vyjádření o "autoritářském" maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi a jeho "iluzi", že migrační politiku lze vyřešit postavením plotů na hranicích, Szijjártó označil Kernův výrok za "zklamání".

Postoj Vídni k migrační krizi podle ministra odráží "frustraci a pokrytectví", doufat však ve změnu by bylo "iluzí". Nicméně kancléři doporučil zdržet se "neevropských a nepřijatelných" vyjádření v době, kdy Rakousko debatuje o zavedení kontrol na svých hranicích.

Témata:  Maďarsko Rakousko

Související

Aktuálně se děje

9. března 2026 8:18

Drsné přiznání Veroniky Žilkové. Agátin otec jí měl být nevěrný

Jedno mají Agáta Hanychová a Veronika Žilková rozhodně společné. Obě se dočkaly dětí hned se třemi různými partnery. Nejstarší dcera Agáta se Žilkové narodila do prvního manželství, které skončilo rozvodem. Až teď prozradila, jaké byly okolnosti rozpadu vztahu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy