Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pákistán prodloužil vazbu zadržené Češce Tereze H.

Tereza H. zadržená v Pákistánu
Tereza H. zadržená v Pákistánu
Foto: Facebook

Islámábád - Pákistánský soud dnes prodloužil vazbu Češce (21), která byla zadržena s devíti kilogramy heroinu, za mřížemi prozatím zůstane do 7. února. Kdy přesně začne soudní řízení o samotném činu, není jasné.

Pákistánští celníci ženu zadrželi 10. ledna na mezinárodním letišti v Láhauru údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

Devět kilogramů drogy našli v jejím kufru. Za pašování drog je v Pákistánu i trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

V pondělí byl na mezinárodním letišti v Islámábádu zadržen kanadský státní příslušník, který se rovněž pokoušel propašovat ze země drogy, uvedla pákistánská televize Geo. Podle ní muž bydlel v Láhauru. Podobně jako Češka měl i on namířeno do Spojených arabských emirátů, a to do emirátu Šardžá. V jeho zavazadle našli celníci kromě heroinu také metamfetamin.

Celková hodnota zadržených drog, které byly pečlivě ukryté v dámských botách, se odhaduje na 15 milionů pákistánských rupií (2,77 milionu Kč).

Témata:  Pákistán Tereza H. zadržená v Pákistánu drogy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.