Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německý úřad objevil další dozorce z koncentračních táborů

Koncentrační tábor Dachau, Německo. Autor: Leipnizkeks, CC BY-SA 3.0
Koncentrační tábor Dachau, Německo. Autor: Leipnizkeks, CC BY-SA 3.0
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Berlín - Německá centrála pro objasňování nacistických zločinů v Ludwigsburgu vypátrala další osoby podezřelé ze spáchání nacistických zločinů.

Na základě jejich podkladů zahájilo státní zastupitelství v Erfurtu vyšetřování pěti bývalých dozorců SS v koncentračním táboře Buchenwald. Mluvčí státního zastupitelství to dnes řekl na dotaz agentury DPA.

Muži ve věku 92 až 96 let jsou podezřelí, že napomáhali ke smrti jiných. Nyní žijí ve spolkových zemích Durynsko, Berlín, Bádensko-Württembersko, Bavorsko a v Porýní, řekl mluvčí ludwigsburgské centrály Jens Rommel. Čtyři z obviněných působili v Buchenwaldu poblíž Výmaru v "pozdní fázi", tedy v letech 1944 a 1945.

Buchenwald byl jedním z největších koncentračních táborů na území Německa. Od roku 1937 do dubna 1945 bylo v Buchenwaldu a 139 přidružených táborech vězněno téměř 280.000 lidí, z nichž 56.000 zemřelo nebo bylo zabito.

V Německu se v posledních letech konaly možná poslední soudní procesy, v nichž se ze svých činů zodpovídali členové personálu nacistických vyhlazovacích táborů.

Témata:  Německo koncentrační tábory

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.