Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trumpova administrativa prodlouží povolení k pobytu 7000 Syřanů

USA
USA
Foto: Pixabay

Washington - Trumpova administrativa umožní zhruba 7000 Syřanů zůstat na území USA nejméně dalších 18 měsíců. Opatření se týká jen těch, kdo do země přijeli nejpozději v roce 2016.

Syřané, kterým končilo povolení k dočasnému pobytu letos v březnu, budou moci v USA zůstat do konce září 2019. "Právo na azyl získají jako uprchlíci ze země zmítané občanskou válkou," oznámila americká ministryně pro vnitřní bezpečnost Kirstjen Nielsenová.

Spojené státy v pondělí zrušily bezpečnostní opatření, jímž zakázaly vstup uprchlíkům z 11 převážně muslimských zemí na území USA. Zároveň přitvrdily podmínky jejich přijímání.

Ministerstvo neuvedlo, kterých 11 zemí se změna týká, ale podle informací organizací zabývajících se lidskými právy jde o Egypt, Írán, Irák, Libyi, Mali, Severní Koreu, Somálsko, Jižní Súdán, Súdán, Sýrii a Jemen.

Témata:  USA uprchlíci Sýrie

Související

Aktuálně se děje

24. července 2026 18:41

24. července 2026 16:14

Filip Turek má další problém. Policie prověřuje video, na němž si z Prahy udělal závodní dráhu

Europoslanec Filip Turek čelí další vlně kritiky v souvislosti se svojí řidičskou minulostí. Po nedávné havárii v centru Prahy, kvůli které dočasně omezil vystupování na veřejnosti a čeká na závěry policie, se v internetovém prostoru znovu objektivně šíří archivní záběry. Veřejnost totiž začala sdílet pět let staré video, na kterém zkoušel hranice sportovního vozu v ulicích pražského Strahova.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy