Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zátah proti sicilské mafii: Byl zadržen "král"

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Palermo - Při razii proti sicilské mafii byl dnes ráno zadržen podnikatel známý jako "král" ilegálních sázek. Kromě něj skončilo v poutech dalších 30 osob.

Pochybný obchodník vybudoval s pomocí mafie po celé zemi síť více než 700 ilegálních sázkařských kanceláří, které mu vydělávaly miliony. Část z příjmů pak proudila i ke zločineckým klanům.

Sázkařský podnikatel byl obviněn z členství v mafii, z praní peněz, z podvodů na úkor státu a z obchodování s drogami.

Za mřížemi skončil i "králův" blízký spolupracovník. Podle policie byl zadržen a obviněn na základě udání jednoho z příslušníků mafie, který se rozhodl ke spolupráci s justicí.

Témata:  mafie Itálie Sicílie

Související

Aktuálně se děje

8. června 2026 9:11

Iva Janžurová a úvahy o náhradní oslavě. Moderátor Cibulka promluvil

Ivu Janžurovou skolil v posledních dnech zápal plic, takže bylo lidem oznámeno, že plánovaná červnová oslava jejích 85. narozenin pod taktovkou Českého rozhlasu nebude. Nakonec to ale ještě může být trochu jinak. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.