Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve zlatém dolu v Jihoafrické republice uvízlo téměř 1000 horníků

Důl, ilustrační foto
Důl, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Johannesburg - Ve zlatém dole v Jihoafrické republice (JAR) uvízla téměř tisícovka horníků. Kvůli bouři tam vypadla dodávka elektrického proudu. 

Informovala o tom dnes agentura Reuters. „V provincii Svobodný stát v centrální části země řádila bouře, kvůli níž byla přerušena dodávka elektřiny do dolu. Ráno nemohla vyfárat noční směna," informoval James Wellsted, mluvčí společnosti Sibanye-Stillwater, která důl Beatrix u města Welkom vlastní.

Upřesnil, že v dole zůstalo 950 horníků a dodal, že 64 mužů už společnost dostala na povrch. Horníci uvízli v hloubce 1000 metrů.

„Všichni se zdají být v pořádku," řekl dále mluvčí agentuře AFP. Dodal, že společnost se k nim snaží dopravit vodu a potraviny. Mluvčí doplnil, že záložní generátory, které mají v případě takového výpadku zastoupit dodávku elektřiny, nefungují.

Témata:  Jihoafrická republika doly horníci

Související

Aktuálně se děje

23. července 2026 17:32

Dominika Jurena porodila předčasně. Nyní se podělila o dobrou zprávu

Dominika Jurena se na konci června stala trojnásobnou maminkou, a to dříve, než společně s lékaři očekávala. Novorozený syn si tak po narození pobyl poměrně dlouho v nemocnici. Nyní se však někdejší zpěvačka pochlubila skvělou zprávou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy