Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump tvrdí, že hi zpráva o FBI očistila. Hon na čarodějnice prý ale pokračuje

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Washington - Americký prezident Donald Trump se domnívá, že ho zpráva kritizující FBI a ministerstvo spravedlnosti USA kvůli aféře Russiangate zcela očišťuje. Připustil ale, že "hon na čarodějnice" stále pokračuje.

V pátek republikánští kongresmani zveřejnili zprávu o údajném zneužití pravomocí FBI a ministerstva spravedlnosti při vyšetřování role Ruska v předloňských prezidentských volbách v USA, jejichž vítězem se Trump stal.

"Tento spis 'Trumpa' ve vyšetřování naprosto očišťuje. Ale ruský hon na čarodějnice pokračuje dál a dál," napsal šéf Bílého domu na twitteru, přičemž o sobě psal ve třetí osobě.

"Po roce, co nekonečně hledali a NIC nenašli, je (obvinění ze) spiknutí mrtvé," dodal Trump a vyšetřování označil za "americkou hanbu".

Opoziční demokraté v Kongresu dokument kritizovali jako ostudnou snahu zdiskreditovat celé vyšetřování. Za své zaměstnance se postavil i šéf FBI Christopher Wray. Bývalý ředitel úřadu James Comey označil zprávu za nečestnou a zavádějící.

Témata:  Donald Trump FBI Federální úřad pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation) prezident USA

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 14:04

Frontman skupiny Elán Jožo Ráž měl autonehodu

Frontman slovenské hudební skupiny Elán Jožo Ráž se stal účastníkem další dopravní nehody. V Bratislavě se jeho osobní automobil v Jarošově ulici střetl s motocyklistou. Informaci o incidentu potvrdil pro Nový čas sám jednasedmdesátiletý zpěvák s tím, že k události došlo ve večerních hodinách v úseku, kde nefungovala světelná signalizace.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.