Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelec z italské Maceraty útok na migranty plánoval. Hnala ho prý rasová nenávist

Italská policie
Italská policie
Foto: Pixabay

Řím - Muž podezřelý ze střelby v italském městě Macerata jednal sám a čin plánoval dopředu. Oznámil to ministr vnitra Marco Minniti. Mezi zraněnými je pět mužů a jedna žena původem z Mali, Ghany a Nigérie.

Čin podle ministra zjevně nese rysy rasové nenávisti a byl poznamenán pravicovým extremismem s jasným odkazem na fašismus a nacismus. "Jedinou věcí, která oběti spojuje, je barva jejich kůže," řekl Manniti.

Při střelbě z auta utrpělo zranění šest lidí, hlavním podezřelým je podle médií osmadvacetiletý bílý Ital Luca Traini. Tisková agentura Agi napsala, že při zatýkání křičel "Itálie Italům".

Podle představitelů nemocnice v Maceratě byl jeden ze zraněných po ošetření již propuštěn. Další oběť střelby se nachází na jednotce intenzivní péče, další podstoupily operaci nebo se na ni chystají.

Témata:  Luca Traini rasismus uprchlíci Itálie střelba policie Itálie

Související

Aktuálně se děje

22. března 2026 4:00

Předpověď počasí na poslední březnový víkend. Deštník se bude hodit

Poslední březnový víkend přinese oproti tomu probíhajícímu chladnější a nevlídnější počasí. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Maximální teploty se ani nepřiblíží dvouciferným hodnotám.  

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy