Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britský hacker do USA vydán nebude, rozhodl o tom soud

Útok hackera, ilustrační fotografie
Útok hackera, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Londýn - Vrchní soud v Londýně dnes zrušil příkaz k vydání údajného britského hackera do USA. Rozhodnutí bylo uvítáno jásotem. Lauri Love (33) čelí v Americe obviněním z napadení počítačových sítí a krádeže dat.

Love se prý nabourával do počítačových sítí armády, NASA či Federálních rezerv od října 2012 do října 2013. Obviněn byl ve třech amerických státech: New Jersey, New Yorku a Virginii. Britské ministerstvo vnitra v roce 2016 podepsalo vydávací rozkaz.

Love trpí Aspergerovým syndromem a depresemi. Jeho právníci tvrdí, že vydání k soudnímu procesu do USA by pro něj bylo nespravedlivé a tíživé.

Britská policie informovala o zadržení muže v říjnu roku 2013. Americká prokuratura tehdy uvedla, že údajný hacker Love pronikl do tisíců počítačových systémů, včetně těch, které náležejí raketové obraně, armádním ženistům, vesmírné agentuře NASA a úřadu pro ochranu životního prostředí.

Témata:  hackeři Velká Británie USA

Související

Aktuálně se děje

5. listopadu 2025 10:38

Kellnerova první vila je na prodej. Víme, kolik musí zaplatit případný kupce

V nadcházející zimě uplyne pět let od tragické smrti nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Nyní se chystá velký obchod s jednou z jeho nemovitostí. Vdova chce podle dostupných informací prodat jeho první vilu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy