Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Svatba japonské princezny Mako se odkládá, prý není dost času na přípravu

Vlajka Japonska
Vlajka Japonska
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Tokio - Princezna Mako, nejstarší vnučka japonského císaře Akihita, si svého bývalého spolužáka z univerzity Keie Komura vezme až v roce 2020. Důvodem je nedostatek času na přípravu svatby.

Princezna Mako a Kei Komuro oznámili zasnoubení loni v září a vzít se měli letos v listopadu. Nyní se svatba přesunula o dva roky. V tu dobu by již císařem neměl být Akihito, který se chystá odstoupit 30. dubna příštího roku, ale jeho syn Naruhito, tedy strýc princezny.

Odsunutí svatby vyvolalo spekulace, že souvisí s články v japonském bulvárním tisku, který v poslední době hojně psal o sporech v Komurově rodině. V oznámení císařského paláce se ale hovoří o "sérii důležitých ceremonií v příštím roce", kvůli kterým není dostatek času na přípravu princezniny svatby.

Vstupem do manželství s neurozeným mužem ztratí Mako svůj šlechtický titul a zařadí se mezi prostý lid. Princezna rovněž přijde o právo bydlet v císařském paláci.

Témata:  Japonsko Akihito

Související

Aktuálně se děje

25. března 2026 14:25

Nadílka až 30 centimetrů. Meteorologové varují před novým sněhem

Až 30 centimetrů nového sněhu může místy spadnout na východě republiky, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ve čtvrtek a v pátek je tak třeba počítat s komplikacemi v dopravě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy