Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Estonsko a Rusko si vyměnily zadržené špiony

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Tallinn - Rusko a Estonsko si dnes vyměnily dva vězně, kteří se za mřížemi ocitli kvůli špionáži.

Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na estonskou bezpečnostní policii.

Z ruského vězení se dostal estonský podnikatel, kterého loni v prosinci soud uznal vinným ze špionáže a poslal na dvanáct let do vězení.

Ruský občan byl kvůli tomu samému deliktu odsouzen v Estonsku loni v květnu k pěti letům odnětí svobody. Výměna vězňů se uskutečnila na jednom z hraničních přechodů.

Témata:  Rusko Estonsko špionáž věznice

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 9:06

Dominik Duka odsloužil mši za Kirka. Přišla kritika, kardinál reaguje

Celým světem v minulém týdnu otřásla vražda aktivisty Charlieho Kirka. Zpráva rezonovala i v Česku, kde padlo rozhodnutí o konání zádušní mše. Sloužil ji kardinál Dominik Duka, akce se nicméně stala terčem kritiky. Podle Duky bylo důležité upozornit, že lidé se k sobě nemohou takhle chovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.