Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Bolívii: Exploze plynu na karnevalu zabila osm lidí a 40 zranila

požár
požár
Foto: Pixabay

La Paz - Při sobotním výbuchu plynové bomby pouličního prodejce na karnevalu v bolivijském městě Orura zahynulo osm osob včetně tří dětí. Zraněných je zhruba 40.

Informovala o tom agentura AP. Dřívější zprávy hovořily o šesti obětech. Exploze nastala poblíž hlavního karnevalového dění v ulici souběžné s prostranstvím pro nástup účastníků karnevalu, který patří mezi nejvýznamnější v Bolívii.

Policie se domnívá, že příčinou exploze bylo propálení hadičky vedoucí k bombě s plynem horkým olejem.

Místní karneval s procesím masek zvaným diablada byl roku 2001 zapsán na seznam UNESCO.

Témata:  Bolívie ohňostroje neštěstí

Související

Aktuálně se děje

8:27

Kritika překročila všechny meze. Vdova po Hezuckém se musela ozvat

Nikola Hezucká se stále vyrovnává s prosincovým úmrtím manžela, jehož si s celým Českem opět připomněla v minulém týdnu u příležitosti jeho nedožitých 56. narozenin. Vdova po známém moderátorovi rozhodně neočekávala, co se stane. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Princ Andrew

Policisté se rozhodli konat. Bývalý princ Andrew byl zatčen

Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako britský princ Andrew, byl ve čtvrtek zadržen policií přímo na královském panství Sandringham v Norfolku. Podle oficiálního vyjádření policie z Thames Valley je šestašedesátiletý Andrew podezřelý ze zneužití pravomoci úřední osoby. K zásahu došlo v ranních hodinách v rezidenci Wood Farm, kde se v současnosti zdržuje.