Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pobočkou charitativní organizace Oxfam v Británii otřásl skandál s prostitutkami

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Londýn - Britskou pobočkou mezinárodní charitativní organizace Oxfam otřásá skandál. Zástupkyně šéfa se vzdala své funkce v reakci na informaci, že humanitární pracovníci využívali prostitutek na Haiti, které v roce 2010 postihlo zemětřesení. 

Penny Lawrenceová dnes podle agentury AP oznámila, že za aféru přijímá plnou odpovědnost. Zároveň přiznala, že obvinění z podobného zneužívání dárcovských peněz namířená proti sedmi dotyčným osobám se táhnou už také z jejich předchozí mise v Čadu. Popřela však, že by se snažila obvinění těchto zaměstnanců zamést pod koberec.

Představitelé Oxfamu, jedné z nejznámějších charitativních organizací na světě, se teď snaží zamezit škodám, aby se k ní dárci neobrátili zády.

Britská ministryně pro mezinárodní rozvoj Penny Mordauntová v neděli pohrozila, že pokud Oxfam neodhalí všechno, co ví o obviněních, že někteří pracovníci charity využívali prostitutky, z nichž některé byly dokonce nezletilé, zarazí financování.

Témata:  Velká Británie Haiti

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.