Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská Jaroslavská oblast vyhlásila nebezpečí radiace: Šlo však o planý poplach

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Moskva - Obyvatelé ruské Jaroslavské oblasti byli dnes ráno omylem varováni před radioaktivním nebezpečím. Planý poplach vysílaly všechny televizní a rozhlasové stanice.

V oblasti žije přes milionem lidí. Zpráva o nebezpečí radiace byla doplněna instrukcemi, jak se v takové situaci zachovat. Místní úřady byly zaplaveny telefonáty znepokojených občanů, jimž se dostalo ujištění, že úroveň radiace je v normě, uvedla agentura Interfax.

Podle pracovníků ruského ministerstva pro mimořádné situace způsobila planý poplach "systémová chyba programového zabezpečení". Do programu rozhlasových a televizních stanic informaci o radiačním ohrožení zařadil v důsledku chyby automat.

Podobné incidenty se nedávno staly také ve Spojených státech. V lednu vyděsil varovný systém obyvatele Havaje poplachem kvůli údajnému útoku severokorejské rakety. Počátkem února pak textová zpráva odeslaná do mobilních telefonů obyvatel velkých měst na východě USA varovala před údajnou přívalovou vlnou.

Témata:  Rusko radiace EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.