Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hokejistky Koreje slaví první gól na ZOH

Jižní Korea
Jižní Korea
Foto: Reprofoto USA Today

Soul - Kotouč, kterým dosáhl společný tým korejských hokejistek svého prvního - a zatím i posledního - gólu v olympijském turnaji, se stal nejcennějším kusem vulkanizované pryže v Jižní Koreji.

Z Pchjongčchangu čeká nyní puk dlouhá cesta do Toronta, kde bude vystaven v Síni slávy Mezinárodní hokejové federace.

V unikátní artefakt ho proměnila ve středečním utkání proti Japonkám útočnice Randi Griffinová (29). Američanka s korejskými kořeny, kterou k hokeji přivedla premiéra žen před 20 lety v Naganu, se postarala v polovině utkání o jedinou trefu svého celku při porážce 1:4. Celkem má Korea ze tří vystoupení skóre 1:20.

Po utkání se zpočátku moc nevědělo, kde puk skončil. Rozhodčí, mezi nimiž byla jako čárová i Češka Zuzana Svobodová, ho po gólu sebraly z ledu a chtěly ho jen vyměnit. Jedna z korejských reprezentantek zase po utkání uvedla, že Griffinová si chtěla puk schovat pro sebe.

Korea si účast v ženském turnaji zajistila díky pořadatelství olympijských her. Zastupuje ji kombinovaný tým, který těsně před turnajem sestavily Jižní a Severní Korea.

Témata:  hokej Jižní Korea sport

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.