Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Že Rusko ovlivňovalo volby v USA? Pouhé žvanění, uvedl Lavrov

Sergej Lavrov
Sergej Lavrov
Foto: mid.ru

Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V projevu označil za "žvanění" americká tvrzení, že Moskva se snažila ovlivnit předloňské prezidentské volby v USA. Seznam 13 obviněných Rusů odmítl komentovat.

Údajné zásahy Ruska do americké volební kampaně v roce 2016 vyšetřuje v USA zvláštní tým FBI pod vedením Roberta Muellera a tři kongresové výbory. Muellerova skupina sestavila seznam 13 ruských občanů a tří právních subjektů, které se na vměšování podílejí.

Lavrov dnes všechna americká obvinění odmítl. Odvolal se mimo jiné na viceprezidenta USA Mikea Pence, který podle něj americké vyšetřování zpochybnil.

"Dokud neuvidíme fakta, všechno ostatní je žvanění," citovala Lavrova ruská agentura TASS. Pokud jde o seznam třinácti obviněných Rusů, není podle ministra co říct. "Nemám žádnou odpověď. Můžete zveřejnit cokoli, podobná prohlášení se pořád opakují," dodal.

Šéf Bílého domu Donald Trump, který dosud vliv Ruska na volby popíral, v pátek na twitteru napsal, že Rusko zahájilo svou protiamerickou kampaň v roce 2014. Upozornil zároveň, že se tak stalo dávno před jeho prezidentskou kandidaturou. Trumpovo stanovisko dnes ruský ministr nekomentoval.

Témata:  Sergej Lavrov USA Rusko

Aktuálně se děje

18. srpna 2026 21:46

Michal Jagelka přišel o maminku, potvrdil to Aleš Cibulka

Smutek zavládl v domácnosti moderátora Aleše Cibulky a herce a dabéra Michala Jagelky. Jeden ze členů tohoto páru totiž přišel o jednoho z milovaných rodičů. Fanoušci se to dozvěděli na sociální síti. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy