reklama

Brendan Cox začal mít problémy poté, co britská média před týdnem přinesla zprávy o dvou případech z doby před několika lety, kdy údajně obtěžoval ženy. Jeden z nich se vztahoval k jeho činnosti v dětské charitativní organizaci Save the Children, kde zastával přední manažerskou funkci, na niž v roce 2015 rezignoval.

Do téhož roku se datuje další obvinění, podle něhož se pokoušel obtěžovat jistou ženu během své návštěvy na Harvardově univerzitě v americkém městě Cambridge.

"Zatímco obvinění obsažená v trestním oznámení policii v Cambridge ve státě Massachusetts nepřijímám, tak uznávám a chápu, že během svého působení v Save the Children jsem udělal chyby," uvedl podle BBC v prohlášení Cox.

Zmíněná charitativní organizace jej v roce 2015 dočasně zbavila funkce a hodlala případ vyšetřit, než k tomu ale došlo, sám z ní odešel. Nyní oznámil, že opouští i místa v organizacích More in Common a Jo Cox Foundation, které zakládal po předloňské vraždě své ženy na její památku.

Poslankyni Coxovou postřelil a pobodal krátce před předloňským referendem o britském odchodu z Evropské unie neonacista Thomas Mair, který byl za to odsouzen na doživotí. Coxová, která podporovala setrvání Británie v EU a bojovala také za práva uprchlíků, v nemocnici svým zraněním podlehla.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama