Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Srbsku musel nouzově přistát Boeing 777 s 300 lidmi na palubě

Boeing 777
Boeing 777
Foto: Plane-pictures.com

Bělehrad - Boeing 777 na trase z Istanbulu do Londýna musel nouzov přistát v srbské metropoli. Důvodem byl nález mobilního telefonu, k němuž se nikdo nehlásil. Na palubě bylo 300 cestujících.

Experti prohlédli telefon i letadlo tureckých aerolinií, ale nic podezřelého nenašli. Boeing tak pokračoval v cestě do britské metropole.

Společnost Turkish Airlines upřesnila, že neplánované mezipřistání na letišti Nikoly Tesly v Bělehradě provedl Boeing 777/300ER letu TK1979.

Stroj byl z bezpečnostních důvodů prohledán tři kilometry od letištní budovy. Předtím byli pasažéři evakuováni.

Témata:  Turkish Airlines Srbsko letectví a letadla Boeing 777

Související

Aktuálně se děje

22. února 2026 8:29

Je jasno o prvním cenném kovu z hokeje v Miláně. Slováci končí bez medaile

Poté, co hokejisté Slovenska po pátečním debaklu od USA byli smířeni s tím, že Milán pro ně jejich Nagano nebude, věřili, že se jim podaří pod pěti kruhy obhájit alespoň bronz. Stejně jako v semifinále s Američany i v duelu o bronz naši východní sousedé schytali šestigólový příděl. Bylo to tak Finsko, které si dokráčelo pro svůj historicky pátý olympijský bronz suverénním způsobem, když vyhrálo jasně 6:1.

Zdroj: David Holub

Další zprávy