reklama

Pracovnice UNHCR Daniela Ionitaová dnes agentuře AP řekla, že o život přišlo 11 Konžanů, zatímco policie dříve informovala o pěti obětech. OSN proto žádá úřady ve Rwandě, aby událost vyšetřily.

V okolí tábora Kiziba na západě země od minulého úterý protestovalo kvůli snížení přídělu potravin asi 3000 uprchlíků. O dva dny později se bezpečnostní složky pokusily dav rozehnat, podle policie při tom pět uprchlíků zemřelo a dalších 20 utrpělo zranění.

Policejní mluvčí Theos Badege také uvedl, že protestující házeli kamení a kusy kovu a že zraněno bylo i sedm strážců zákona. Podle Ionitaové ale v táboře a ve zhruba 15 kilometrů vzdáleném městě Kibuye zemřelo dohromady 11 uprchlíků.

Problémy vypukly kvůli snížení přídělu potravin z programu OSN o 25 procent v důsledku nedostatku financí. Světový potravinový program (WFP) od dárců obdržel pouze dvě procenta z 98,8 milionu dolarů požadovaných na letošní rok.

Tábor Kiziba je domovem 17.000 konžských uprchlíků, kteří do Rwandy utíkají před etnickým násilím, jež zuří na východě Konga.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama