Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do Saúdské Arábie opět přicestoval libanonský premiér. Posledně z toho byla aféra

Saúdská Arábie
Saúdská Arábie
Foto: Pixabay

Rijád - Libanonský premiér Saad Harírí v úterý večer odcestoval na návštěvu Saúdské Arábie. Na politika se loni v listopadu zaměřila pozornost médií poté, co z Rijádu nečekaně rezignoval. Své rozhodnutí později odvolal.

Prohlášení Harírího úřadu uvádí, že premiér přijal pondělní pozvání saúdskoarabského zástupce, se kterým se sešel v Bejrútu.

Premiér se v Rijádu sejde s králem Salmánem a korunním princem Muhammadem. Harírí je v Saúdské Arábii poprvé od své loňské rezignace, kterou nakonec stáhl.

Harírí v listopadu 2017 z Rijádu oznámil svou rezignaci, což vysvětlil sílícím vlivem šíitského Hizballáhu v libanonské vládě a strachem o svůj život. Média spekulovala, že Harírího k rezignaci přinutila Saúdská Arábie s cílem oslabit Hizballáh podporovaný Íránem. Teherán a Rijád jsou hlavními rivaly v regionu. Harírí nicméně po několika týdnech svou rezignaci odvolal.

Témata:  Saúdská Arábie Libanon EuroZprávy.cz Saad Harírí

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

Monika Absolonová prodělala operaci

Zpěvačka Monika Absolonová musela v nedávné době podstoupit chirurgický zákrok. Svým příznivcům na sociální síti následně vysvětlila, proč na společenskou událost nedorazila v klasických lodičkách na podpatku, ale k elegantním šatům zvolila raději tenisky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy