Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při požáru léčebny pro drogově závislé v Baku uhořelo 24 lidí

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Baku - Při dnešním požáru, který zachvátil rehabilitační středisko pro drogově závislé v ázerbájdžánské metropoli, zahynulo 24 lidí.

Dřívější informace hovořily až o 30 mrtvých, tři osoby otrávené zplodinami bylo nutné hospitalizovat. Dřevěnou stavbu centra plameny zcela zničily.

Předběžná zjištění potvrzují podezření, že příčinou neštěstí byla vadná elektroinstalace.

Z budovy se podařilo evakuovat 34 lidí. Na místo dorazilo několik ázerbájdžánských představitelů, včetně ministra vnitra Ramila Usubova a zástupce generálního prokurátora Rustama Usubova. Vyšetřování podle APA osobně kontroluje ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev.

Témata:  Ázerbájdžán neštěstí požáry

Související

Aktuálně se děje

8:24

Nejlepší rozhodnutí nemocného Patrika Hezuckého. Zůstává v nemocnici

Turbulentní je v posledních hodinách dění kolem Patrika Hezuckého. V nemocničním pokoji se střídají blízcí a kolegové z rádia, parťák Leoš Mareš dokonce setrval u lůžka a chyběl v ranním vysílání rádia. Nejnovější informace hovoří o tom, že Hezucký zůstane v nemocnici i nadále. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Federica Mogherini

Mogheriniová rezignovala po obvinění z podvodu

Bývalá vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini rezignovala na svou funkci rektorky College of Europe. K tomuto kroku došlo poté, co byla jmenována podezřelou v rámci vyšetřování podvodu spojeného s údajným zvýhodňováním při udělování zakázky na diplomatické vzdělávání financované z fondů EU. Své rozhodnutí oznámila ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru College.