Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Migranti se snažili dostat do enklávy Ceuta, dvě ženy při bouři utonuly

uprchlíci, ilustrační fotografie
uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Madrid - Dvě migranty dnes utonuly, když se snažily dostat ilegálně z Maroka do malé španělské enklávy Ceuta na severu Afriky. Dalším dvěma uprchlíkům, muži a ženě, se po opuštění člunu podařilo do Ceuty bezpečně doplavat.

Mluvčí španělských úřadů v Ceutě sdělil, že šlo o dvě ženy pocházející ze subsaharské Afriky. Vyskočily z malého člunu, s nímž se jim v rozbouřeném moři nedařilo přistát na břehu enklávy, a utonuly. Těla obou žen objevila španělská civilní garda.

Afričtí migranti se dostávají do Evropy i přes další španělskou enklávu Melilla. Obě se nacházejí na severoafrickém pobřeží Středozemního moře a jsou obklopené marockým územím.

Před migranty je mají chránit šest až sedm metrů vysoké a v některých místech až třířadé ploty s ostnatým nebo žiletkovým plotem.

Podle Frontexu se loni touto cestou přes Španělsko snažilo dostat do Evropské unie 22.900 lidí.

Témata:  uprchlíci Španělsko

Související

Aktuálně se děje

21. ledna 2026 21:05

Vanceová čeká čtvrté dítě

Americká viceprezidentská rodina se rozrůstá. JD Vance a jeho manželka Usha v úterý prostřednictvím společného příspěvku na sociální síti Instagram oznámili, že očekávají čtvrtého potomka. Pár zároveň prozradil, že se jejich rodina v červenci rozroste o chlapce.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy