Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Během vojenského cvičení se u pobřeží USA se srazily stíhačky, probíhá vyšetřování

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie
Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie
Foto: af.mil **www.af.mil**

Washington - Dvě americké stíhačky se během vojenského cvičení srazily u východního pobřeží Spojených států. Posádky obou strojů se stihly včas katapultovat, z moře je zachránila rybářská loď. Příčina nehody zatím není známá.

K nehodě dvou strojů došlo ve čtvrtek v 10:40 místního času přibližně 40 kilometrů od pobřeží Severní Karolíny. Jednalo se o stroje F/A-18F Super Hornet, které byly na společném cvičení. V obou strojích byli dva letci, všechny čtyři z moře vylovila soukromá rybářská loď.

Následně je záchranářský vrtulník převezl do nemocnice, kde se podrobili lékařskému ošetření. Podle portálu CNN utrpěl jeden z nich lehčí zranění, zbylí tři byli po nehodě v pořádku.

Oba stroje byly zařazeny v jednotce úderných letounů VFA 211, která má sídlo na námořní základně Oceana. VFA se také přezdívá "Fighting Checkmates" (Bitevní šachmaty).

Příčina nehody je předmětem vyšetřování americké armády, nicméně srážka letounů je velice neobvyklý incident.

Témata:  U.S. AIR FORCE letecké nehody USA

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 14:33

Ondřej Gregor Brzobohatý se opět převlékl za ženu. Podívejte se, jak vypadá

Hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (42) se v Malostranské Besedě objevil v nezvyklé, ale velmi výrazné roli – při derniéře muzikálu Hedwig a její Angry Inch se převlékl za svou ženskou drag alter ego Tiffany Richbitch. Na sociálních sítích sdílel fotografii, na níž má blond paruku, výrazný make-up a působivý outfit. Jeho proměna vyvolala řadu reakcí od fanoušků i známých osobností, včetně jeho manželky Daniely Brzobohaté.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Amerikou otřásají rozsáhlé protesty

Rozsáhlé protesty v USA: Trump proti demonstrantům nasadil národní gardu

Prezident Spojených států Donald Trump v sobotu večer nařídil nasazení 2 000 příslušníků národní gardy do Los Angeles, kde druhým dnem pokračují rozsáhlé protesty proti raziím imigračních úřadů. V ulicích města dochází ke střetům mezi demonstranty a policejními složkami, které proti protestujícím nasazují slzný plyn.