Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Egyptě bylo zabito zabito 16 islamistů

Egypt
Egypt
Foto: Pixabay

Káhira - V rámci rozsáhlé protiteroristické operace egyptské armády bylo za poslední čtyři dny zabito dalších 16 džihádistů. Oznámil to dnes armádní mluvčí.

Operace zahájená počátkem února na Sinajském poloostrově už stála život více než stovku islamistů, zemřelo i 16 vojáků a dalších 19 bylo zraněno.

"Eliminováni" byli tři "velmi nebezpeční" extremisté a dalších 12 bylo při přestřelkách zabito, citovala agentura AFP ze sdělení armádního mluvčího, generála Támira Rifáího na facebooku. Tři extremističtí vůdci byli kromě toho zadrženi v různých hornatých oblastech v centrální části Sinaje.

Operace nazvaná Sinaj 2018 začala 9. února. Zaměřuje se na sever a střed poloostrova, kde pravidelně útočí místní odnož teroristické organizace Islámský stát (IS). Proti ní zasahují pozemní, letecké i námořní jednotky armády i policie. Ty již také zničily desítky úkrytů a vozidel ozbrojenců.

Vládní oddíly pročesávají také oblast delty Nilu na severu země a Západní pouště při hranicích s Libyí.

Témata:  Egypt

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.