Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hlídku u íránské rezidence ve Vídni napadl muž s nožem, byl zastřelen

Rakouská vlajka
Rakouská vlajka
Foto: Pixabay

Vídeň - Před rezidencí íránského velvyslance ve Vídni zastřelila v noci na dnešek tamní hlídka mladého muže, který se pokusil napadnout hlídkujícího vojáka nožem. Informovala o tom dnes agentura APA s odvoláním na místní policii.

Voják skončil s pořezanou rukou v nemocnici. Policie v reakci na incident posílila hlídky u diplomatických zastoupení ve Vídni.

Podle mluvčího policie Haralda Söröse se šestadvacetiletý muž krátce před půlnocí bez varování vrhnul na vojáka, který měl hlídku před rezidencí iránského velvyslance na vídeňském předměstí. Muž ohrožoval vojáka nožem.

Mluvčí ministerstva obrany Michael Bauer k tomu uvedl, že voják se nejprve neúspěšně pokusil útočníka zpacifikovat pepřovým sprejem. Poté použil služební zbraň a muže zastřelil.

Policie místo incidentu uzavřela a zesílila rovněž hlídky před ostatními diplomatickými zastoupeními ve Vídni.

Témata:  terorismus Vídeň Írán Rakousko

Související

Aktuálně se děje

4. června 2026 20:44

Pohlreichův další comeback na obrazovku. Už není prostor na experimenty

Zdeněk Pohlreich si svou osobitostí i tím, jak kultivoval tuzemský trh s restauracemi, získal mnoho fanoušků. Ti se domnívali, že oblíbený pořad Ano, šéfe se loni vrátil jen na jednu řadu. Podle nejnovějších informací se však pracuje na dalších epizodách. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy