Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Káthmándú havarovalo letadlo, nejméně 38 mrtvých

Letecká nehoda, ilustrační foto
Letecká nehoda, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Káthmándú - Na mezinárodním letišti v nepálské metropoli dnes při přistávání havarovalo letadlo soukromé bangladéšské společnosti US-Bangla Airlines. Stroj zachvátily plameny a z místa stoupá dým. Neštěstí si vyžádalo 38 mrtvých a 23 zraněných. Deset osob je pohřešováno.

Na palubě letounu soukromé bangladéšské společnosti US-Bangla Airlines bylo 71 lidí. Stroj při havárii zachvátily plameny a z místa stoupal dým.

Neštěstí se stalo ve východní části letiště. Britský deník The Independent napsal, že letoun mířící do Káthmándú z Dháky skončil mimo ranvej na nedalekém fotbalovém hřišti.

Podle snímků na internetu byl požár uhašen, letoun byl silně poničen a rozpadl se na několik kusů. Příčiny nehody nejsou známy.

Letiště se nachází v nadmořské výšce 1338 metrů a má jen jednu ranvej. Podle ředitele nepálského leteckého úřadu mohly být příčinou technické problémy stroje, zřejmě turbovrtulového dopravního letadla Bombardier Dash 8. "Letadlo mělo přistávat z jihu, ale přistávalo ze severu," sdělil nepálský letecký úřad.

Témata:  letecké nehody Nepál

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.