Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Katalánští exministři se v zemích, které obdržely zatykač, vydají policii

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Brusel/Londýn - Po zadržení katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta se bývalí ministři jeho vlády hodlají vydat policii ve státech, kde se dosud ukrývali před španělskou justicí.

Podle listu La Vanguardia se rozhodli spolupracovat s úřady, které již obdržely evropský zatykač vydaný Španělskem.

Britská policie dnes oznámila, že již má zatykač na bývalou ministryni školství Claru Ponsatíovou, která od loňského obvinění ze vzpoury pobývá ve Skotsku, kde přednáší na univerzitě. Její právník deníku potvrdil, že se sama přihlásí na policii.

Podobný krok již učinila také čtveřice dalších uprchlých politiků, kteří pobývají v Belgii.

"Ministři v exilu spolupracují s belgickou justicí," oznámila podle rozhlasové stanice RAC1 mluvčí katalánské separatistické strany PDeCAT Maria Senserrichová.

Do Belgie se hodlal po návštěvě ve Finsku vrátit i expremiér Puigdemont, avšak během cesty automobilem jej dnes zadržela německá policie.

Témata:  Katalánsko Španělsko soudy

Související

Aktuálně se děje

10. května 2026 21:44

Chování slavistických fanoušků hnulo žlučí i celebritám. Ozval se nejen Suchánek

Ostudné scény, které doprovázely sobotní derby mezi Slavií a Spartou, otřásly nejen sportovním světem, ale vyvolaly vlnu ostré kritiky i mezi známými osobnostmi. Incident, při kterém fanoušci vtrhli na hřiště a napadli hráče hostujícího týmu, odsoudili herci, moderátoři i politici, kteří byli přímo na stadionu v Edenu svědky nepochopitelného násilí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy