Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Peking nebude Severní Koreji dodávat výrobky použitelné ve zbrojním průmyslu

KLDR
KLDR
Foto: www.boston.com

Peking - Čína v reakci na loňskou rezoluci Rady bezpečnosti OSN zakázala vyvážet do KLDR některé položky, které lze použít jako komponenty zbraní hromadného ničení.

Čínské ministerstvo obchodu zveřejnilo seznam 32 materiálů, technologií a zařízení s potenciálním využitím pro zbraně hromadného ničení. Kromě toho zakázalo vývoz některých produktů s duálním použitím v konvenčních zbraních.

Peking tak reaguje na rezoluci, která byla v souvislosti se severokorejskými jadernými a raketovými testy jednomyslně přijata v září loňského roku.

Jak v neděli uvedla agentura Reuters, KLDR poprvé sdělila Spojeným státům, že je připravena na setkání Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem jednat o denuklearizaci Korejského poloostrova 

Témata:  Čína Severní Korea severokorejské zbraně

Související

Aktuálně se děje

13. září 2025 16:30

Zloba Bereniky Kohoutové se potkala s první reakcí z tábora SPD

Z tábora opozičního hnutí SPD přišla první reakce na rozzlobenou Bereniku Kohoutovou, která se ozvala kvůli používání skladby Dělám stojky na předvolebních mítincích. Mluvčí hnutí řekla, že píseň již nebude znovu použita. Tvrdí ale, že všechno bylo naprosto legální. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy