Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kreml kritizuje "twitterovou diplomacii" amerického prezidenta

Moskva
Moskva
Foto: moscow.ru

Moskva - Kreml je pro seriózní přístup k řešení problémů světové politiky, nikoli pro twitterovou diplomacii. V reakci na dnešní vzkazům prezidenta USA Donalda Trumpa do Moskvy to prohlásil mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.

Peskov reagoval na Trumpův tweet, v němž šéf Bílého domu vyzval Moskvu, aby se připravila na americký raketový útok proti Sýrii. „Nejsme účastníky twitterové diplomacie. Jsme stoupenci seriózních přístupů," prohlásil mluvčí Putina.

„Rusko hrozí sestřelením všech raket vypálených na Sýrii. Připrav se Rusko, protože (rakety) přijdou, pěkné a nové a 'chytré'! Neměli byste být partnery Plynem Vraždícího Zvířete, které zabíjí vlastní lidi a raduje se z toho," tweetoval Trump.

Rusko je podle Peskova přesvědčeno o potřebě vyhnout se krokům, které mohou zhoršit už nyní křehkou situaci v Sýrii. Tvrzení Západu o chemickém útoku syrské armády v Dúmě označil ruský mluvčí za výmysl, který se nemůže stát důvodem k silovým akcím vůči Sýrii „Záminka o užití chemických zbraní v Dúmě je vymyšlená a nemůže být využita jako odůvodnění pro jakékoli silové akce," dodal.

Témata:  Rusko USA Vladimír Putin

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.