reklama

Specializovaný trestní soud nejprve v roce 2015 uložil Zámečníkové ve zmiňovaném případu devítiletý trest vězení. Nejvyšší soud o rok později dospěl k závěru, že soud první instance pochybil při posuzování důkazů, rozsudek zrušil a věc vrátil k novému projednání. Specializovaný trestní soud, který se na Slovensku zabývá i nejzávažnějšími kriminálními případy, v novém procesu Zámečníkovou zprostil obžaloby loni v lednu. I toto rozhodnutí nejvyšší soud zrušil.

Zámečníková si podle prokuratury objednala vraždu manžela v lednu 2014, jen dva měsíce po sňatku s profesionálním vojákem, s nímž žila na západním Slovensku. Motivem vraždy prý byla snaha získat manželův majetek.

Korunním svědkem v procesu se stal muž, kterého si žena podle obžaloby najala na vraždu svého manžela Ľudovíta Turcsányiho. Svědek, který se obrátil na policii, dříve uvedl, že Zámečníková mu za vraždu slíbila odměnu 50.000 eur (1,27 milionu Kč).

Zámečníková vinu popřela, nechtěla ani uzavřít dohodu o vině a trestu, díky které by výměnou za doznání mohla dostat mírnější trest. Tvrdila, že korunní svědek v procesu se jí chtěl pomstít za to, že mu odmítla půjčit peníze a že žádný důkaz nepotvrdil informace o vraždě a odměně 50.000 eur.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama