Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Boris Becker se dal na politiku. Bude zastupovat EU v Africe

Evropská Unie
Evropská Unie
Foto: European Union

Brusel - Bývalá německá tenisová hvězda Boris Becker bude sportovním a kulturním vyslancem Evropské unie ve Středoafrické republice, která patří k nejchudším zemím světa. Vítěz pěti grandslamů včetně tří wimbledonských titulů to potvrdil německé agentuře DPA.

"Jsem velmi poctěn, že jsem byl pověřen tímto úkolem. Udělám vše pro to, abych podpořil Středoafrickou republiku, která stále čelí ekonomickým, kulturním i sociálním problémům, v cestě, kterou nastavil prezident Touadéra," prohlásil Becker.

Padesátiletý Becker se po brzkém ukončení hráčské kariéry nevyhnul různým eskapádám v osobním životě, nedařilo se mu ani v podnikání.

Loni na něj soud vyhlásil osobní bankrot kvůli nesplacené půjčce. Do předloňska působil tři roky jako "superkouč" Srba Novaka Djokoviče.

Témata:  EU Středoafrická republika tenis diplomacie

Související

Aktuálně se děje

8:19

Silné bouřky s kroupami udeřily. Počasí se uklidní, slibují meteorologové

Českem se ve čtvrtek prohnaly bouřky, které podle znění výstrahy mohly být i velmi silné. V dalších dnech se opakování těchto nebezpečných jevů neočekává. Počasí se uklidní a znovu a pořádně oteplí, slibují meteorologové.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy