Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejčastější jména pro děti v Německu? Podívejte se, kdo obsadil první příčku

děti
děti
Foto: Pixabay

Berlín - Němečtí rodiče loni dávali svým novorozeným dětem nejčastěji jména Marie a Maximilian. Oznámila to Společnost pro německý jazyk (GfdS) ve Wiesbadenu. Maximilian tak v čele žebříčku nejoblíbenějších chlapeckých jmen sesadil Eliase, který se propadl na čtvrtou příčku.

Podle GfdS jsou jak u chlapců, tak u dívek v kurzu měkce znějící křestní jména. Jméno Marie uhájilo prvenství z roku 2016. Na druhých místech zůstala jména Sophie, potažmo Alexander. Nově se do prvních desítek dostali Luisa a Felix a vytlačili z ní jména Johanna a Luca.

Mezi nejčastěji udělovanými ženskými jmény jsou také Emilia, Emma, Hannah, Anna či Mia. Nově narození němečtí chlapci podobně často přicházejí na svět se jmény Paul, Ben, Noah, Leon či Jonas.

GfdS vyhodnotil údaje ze zhruba 700 matričních úřadů, a získal tak přehled o 87 procentech křestních jmen udělených v Německu.

Témata:  Německo děti jména a příjmení

Související

Aktuálně se děje

5:00

Předpověď počasí na první květnový prodloužený víkend

Nadcházející prodloužený víkend slibuje převážně jasnou až polojasnou oblohu a postupný nárůst teplot, které v neděli vyšplhají až na letních 26 stupňů Celsia. Zatímco páteční ráno mohou na mnoha místech ještě potrápit přízemní mrazíky, které představují riziko pro kvetoucí vegetaci, zbytek volna bude ve znamení slunečného počasí. Srážky se během prodlouženého víkendu téměř neobjeví, pouze v neděli se na západě republiky může vyskytnout oblačnost s ojedinělými přeháňkami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.