Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin a Netanjahu budou ve středu jednat v Kremlu

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Jeruzalém - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a ruský prezident Vladimir Putin budou ve středu 9. května jednat v Moskvě. Putin podle dnešní zprávy izraelského tisku Netanjahua pozval na vojenskou přehlídku pořádanou k výročí vítězství ve druhé světové válce. Potom se oba sejdou v Kremlu k bilaterálním jednáním. Půjde o jejich osmé setkání za poslední dva roky.

Před cestou do Moskvy se Netanjahu zastaví na Kypru ke třístranné schůzce s kyperským prezidentem Nikosem Anastasiadisem a řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem.

Podle dnešního prohlášení Netanjahuova úřadu bude hlavním bodem rozhovoru s Putinem "vývoj v regionu". Rusko v dubnu připsalo Izraeli nálet na základnu u Homsu. Ruské ministerstvo zahraničí si kvůli tomu povolalo izraelského velvyslance v Moskvě.

Podle izraelského tisku si Rusko nepřeje, aby Izrael přispíval k destabilizaci Sýrie. Izrael na druhé straně vyjadřuje znepokojení nad prodejem ruského protivzdušného raketového systému Sýrii.

Témata:  Vladimír Putin Benjamin Netanjahu Rusko

Související

Aktuálně se děje

23. ledna 2026 14:04

Moderátor Marek Eben zhodnotil, jak si dnes v Česku žijeme

Marek Eben oslavil před měsícem 68. narozeniny, takže už má spoustu životních zkušeností a vzpomínek. Vytáhl je z paměti ve chvíli, kdy se lidem snažil vysvětlit, proč se dnes mají mnohem lépe než před desítkami let.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy