Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dalajláma má jasno: V Evropě je moc uprchlíků, měli by se vrátit domů. Německo se nemůže stát arabskou zemí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: news.com

Berlín – Tibetský duchovní vůdce Dalajláma poskytl rozhovor německému listu Frankfurter Allgemeine Zeitung. V něm mimo jiné přiznává, že Evropa přijala „příliš mnoho uprchlíků“. Informuje o tom agentura AFP.

Dalajláma v dnes zveřejněném rozhovoru uvedl, že Evropa přijala „příliš mnoho" uprchlíků, a že by se tito lidé nakonec měli vrátil domů a pomoci při obnově jejich domovských zemí.

„Když se podíváme do tváře každého jednotlivého uprchlíka, zejména dětí a žen, můžeme cítit jejich utrpení," řekl tibetský duchovní vůdce, který sám žil v exilu více než půl století.

„Člověk, který má o něco větší štěstí, má povinnost jim pomoci. Na druhou stranu jich zde je v tuhle dobu příliš mnoho," řekl podle německého překladu rozhovoru.

„Evropa, například Německo, se nemůže stát arabskou zemí," dodal se smíchem, píše list. „Německo je Německo."

„Je jich tolik, že v praxi je obtížné se s tím vypořádat," připustil a dodal, že „z morálního hlediska si taky myslí, že uprchlíci by měli být přijati pouze dočasně".

„Cílem by mělo být, že se vrátí a pomohou při obnově jejich země," dodává duchovní vůdce.

Témata:  H. H. Dalajlama uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.