Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dalajlama podstoupil první dávku očkování proti koronaviru

Tibetský duchovní vůdce dalajlama
Tibetský duchovní vůdce dalajlama
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Tibetský náboženský vůdce dalajlama dnes dostal první dávku očkování proti covidu-19. Pětaosmdesátiletý duchovní současně vyzval ostatní, aby se proti nemoci nechali naočkovat, uvedla agentura AP.

Očkování proti covidu-19 začalo v Indii koncem ledna, na začátku března bylo rozšířeno vedle zdravotníků na starší lidi.

Dalajlama byl naočkovaném v indické Dharamsale, kde od roku 1959 žije v exilu. "Tato injekce je velmi, velmi nápomocná pro prevenci závažných (zdravotních) problémů," uvedl. Duchovnímu byla podána vakcína indické společnosti Serum Institute, která vyrábí přípravek vyvinutý Oxfordskou univerzitou a společností AstraZeneca.

Indie tento týden začala očkovat proti covidu-19 i jiné skupiny obyvatelstva, než jsou zdravotníci. Přednost mají senioři. Od začátku epidemie byla nákaza koronavirem potvrzena u 11,2 milionu lidí, což je po Spojených státech druhý nejvyšší počet na světě. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo v zemi bezmála 158.000 lidí, čtvrté nejvyšší číslo na světě po USA, Brazílii a Mexiku.

Témata:  H. H. Dalajlama očkování Indie

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 10:27

Daň z nemovitosti 2025: Blíží se platba, úřad začal rozesílat důležité informace

Blíží se lhůta pro úhradu daně z nemovitosti. Finanční správa v tuto chvíli začala s rozesíláním informací o výši daně, informoval úřad ve středu na webových stránkách. Poplatníci by měli částku znát nejpozději na konci května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.